Dzisiaj w Szkołach Delta w Szczecinie z inicjatywy pani pedagog odbyło się spotkanie dla pedagogów, wychowawców i nauczycieli dotyczące tematu „Edukacja prawna młodzieży. Mediacje szkolne.” Celem spotkania było propagowanie idei edukowania młodzieży w zakresie wiedzy prawnej oraz alternatywnych metod rozwiązywania sporów, jakimi są mediacje. Stworzyliśmy warunki do wymiany doświadczeń w tym temacie w środowisku osób pracujących z młodzieżą. Szkoła Delta pochwaliła się realizacją autorskiego projektu „Zabawa z paragrafami”, w ramach którego młodzież uczestniczyła w lekcjach dotyczących praw człowieka i podstaw prawa, pisała listy w Maratonie Amnesty International, spotkała się dwukrotnie z Sądzią Maciejem Strączyńskim, była na wycieczce w Sądzie, grała w Prawopolis oraz pisała quiz z wiedzy prawnej. Prezes Fundacji Court Watch Polska Bartosz Pilitowski opowiedział o zadaniach statutowych Fundacji oraz możliwości współpracy ze szkołami w zakresie inscenizacji rozpraw sądowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia Sędziów IUSTITIA – sędziowie Marcin Roguski i Grzegorz Szacoń opowiedzieli o swoich działaniach edukacyjnych realizowanych w Gryfinie. Gościem spotkania był również sędzia Maciej Kawałko – koordynator do spraw edukacji prawnej przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, który opisał edukacyjne działania Sądu. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, ze edukacja prawna w szkołach jest niewystarczająca i szablonowe działania są nieskuteczne, dlatego trzeba sięgać po bardziej atrakcyjne formy. Pedagodzy wyszli ze spotkania z gotowymi rozwiązaniami, powstało również parę nowych koncepcji. Projekt się nie kończy. W przyszłym roku szkolnym będzie jeszcze ciekawiej!

18882271_1319511034830966_8148122138521123502_n