KLASY WOJSKOWE

NOWE KLASY od września 2018 r.

Informujemy, że zawarliśmy umowę z 12 Batalionem Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Szczecinie       i rozpoczynamy nabór do klas wojskowych w Technikum na kierunku Informatyka i Logistyka. W chwili obecnej przebiega proces certyfikacji w MON. W przygotowaniu również, nabór do klas wojskowych w innych klasach Technikum i Liceum Ogólnokształcącym.
Absolwenci będą mogli po zakończeniu nauki, odbyć kilkutygodniowe szkolenie wojskowe, zakończone przysięgą oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na ułatwienia w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.
Program szkolenia wojskowego ma formę zajęć teoretycznych i praktycznych oraz szkolenia poligonowego. Do klas wojskowych przyjmować będziemy zarówno chłopców jak i dziewczęta. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w klasach, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Komentarze

Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Możliwość komentowania jest wyłączona.