Wizaż i stylizacja

Podczas kursu wizażu i stylizacji w szkole Delta, dowiesz się krok po kroku jak wykonać odpowiedni makijaż na każdą okazję. Nauczymy Cię odróżniać typy urody oraz jak dobierać odpowiedni strój do danej sylwetki. Dzięki naszemu kursowi spędzisz kreatywnie czas i poznasz wielu interesujących ludzi. Kurs wizażu to pierwszy krok do pracy w charakterze wizażystki i stylistki.

Początkowo wizaż i stylizacja związane były ze światem mody i show biznesu. Dziś stały się nie tylko elementem pokazów mody, ale i powszechną metodą upiększania. Każda kobieta bez względu na wiek i wykonywany zawód chce wyglądać świeżo i atrakcyjnie.

Wizażystka to osoba, która zajmuje się kreowaniem wizerunku,  odpowiednią stylizacją,  podkreślaniem naturalnych zalet i umiejętności ukrywania niedoskonałości w taki sposób, aby były niewidoczne dla innych. Prawidłowy makijaż jest równie ważny jak dobór stroju lub dodatków. Reguły te dotyczą nie tylko praktycznego wyboru kosmetyków, ale także określenia typu urody, analizę kształtu twarzy i  doboru kolorystyki stroju. Dobra wizażystka powinna umieć umalować klientkę zarówno do pracy, na spotkanie służbowe, wieczorne wyjście z przyjaciółmi lub uroczystość rodzinną.  Zadaniem stylisty natomiast, jest dodatkowo tworzenie wizerunku, co oznacza że pomaga on określić, w jaki sposób dana osoba powinna się ubierać i jakie fasony ubiorów są dla niej najlepsze.

Pożądanym efektem pracy wizażystki jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody. Piękno jest pojęciem subiektywnym, jednak dla większości najważniejsza jest harmonia, symetria oraz odpowiednie proporcje. Dlatego właśnie podczas doboru garderoby należy wykorzystać całą wiedzę i doświadczenie aby nadać sylwetce odpowiedni wygląd. Właściwie dobrany strój, fryzura i makijaż dodaje śmiałości i pewności siebie.

Program kursu obejmuje teoretyczną i praktyczną naukę w przedmiotach:

  • Wizaż  – 60h
  • Stylizacja ubioru-8h
  • Elementy fryzjerstwa-8h

Kurs przygotowuje do profesjonalnego kreowania wizerunku ze szczególnym naciskiem na sztukę wizażu. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym w godzinach popołudniowych. W odpowiednio wyposażonej pracowni, pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry, absolwenci opanują umiejętność doboru i tworzenia profesjonalnego makijażu, fryzury i ubioru, co umożliwi  im pozyskanie atrakcyjnych miejsc pracy lub stworzenie własnych firm.

Serdecznie zapraszamy!